fitness

HIIT dla zaawansowanych, protokół Little

21:17Kiedy myślisz, że o HIIT wiesz już wszystko (w końcu znasz podstawowe zasady, czytałaś już o trzech protokołach) i nic Cię nie zaskoczy okazuje się, że jest jeszcze coś- HIIT dla zaawansowanych według protokołu Little. Założę się, że nigdy o nim nie słyszałaś.

Trening został opracowany w 2009 roku przez kanadyjskich naukowców, jako trening intensywnie spalający tłuszcz, przeznaczony dla osób o bardzo dobrej kondycji fizycznej.

Trening nieco różni się od innych tego typu. Nadal możemy wybrać dowolne ćwiczenie lub kilka. Całość trwa od 20 do 30 minut, nie licząc rozgrzewki i rozciągania. Przeplatamy ze sobą 60 sekund ćwiczeń o 100% intensywności i 75 sekund ćwiczeń o intensywności 50-60%.

Przez pierwsze dwa treningi wykonujemy 8 powtórzeń, kolejne dwa to już 10 powtórzeń, a każdy kolejny trening liczy sobie 12 powtórzeń.

Nie zapomnij o dobrej rozgrzewce, w szczególności o części statycznej, w ten sposób unikniesz kontuzji. Ten trening możesz wykonać 3 razy w tygodniu. W pozostałe dni wybierz trening siłowy. Pamiętaj też o rozciąganiu i co najmniej jednym dniu w tygodniu wolnym od ćwiczeń, ew. porządnie się rozciągnij lub pójdź na basen. Ćwiczenia to tylko dodatek do zdrowego odżywiania, więc skup się na jedzeniu. Kiedy poczujesz się na siłach spróbuj treningu dla średnio zaawansowanych.


Może Ci się także spodobać:

9 komentarzy

 1. Nie rozumiem tego za bardzo:D Mogłabyś jakoś dokładniej to rozpisać?:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale jak dokładniej? ;) Starałam się napisać najprościej jak umiem.

   Usuń
 2. ja często wykonywałam takiego właśnie HIITA, gdzie intensywność była 100/60% tylko u mnie bylo 30/30 sekund a trwalo 30min :D nie moge sie doczekac powrotu na silownie i HITTOW w szczegolnsci <3

  OdpowiedzUsuń
 3. świetnie wyglądasz!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Niesamowite ile jest rodzajów treningu.. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. zdecydowanie masz rację, jestem zaskoczona, że jest aż tyle rodzajów :D

  OdpowiedzUsuń
 6. O masakra, ile tego jest. Jestem bardzo zaskoczona.

  OdpowiedzUsuń

Powiedz mi co myślisz!

Jeśli masz do mnie pytanie lub potrzebujesz porady, najlepiej napisz tutaj: paulina@hurija.com