domowe środy

Domowe Środy, plan mojego domu

16:45


"Domowe Środy" to seria, gdzie znajdziesz wszystko co tyczy się mojego domu: to jak go powoli urządzam, domowe DIY, odnawianie starych mebli, organizacja domowa, domowy budżet, jak utrzymuję dom w czystości i co tam jeszcze wpadnie mi po drodze do głowy. Dziś pokażę Ci plan domu.To ten moment kiedy gry przydają się do czegoś pożytecznego. Na początku chciałam rozrysować plan na papierze, ale uznałam, że widok w 3D będzie znacznie lepszym rozwiązaniem. Dlatego też wybrałam Simsy i zbudowałam prawię wierną replikę.

Kto czytał poprzedni i jednocześnie pierwszy wpis z tej serii, wie, że do domu wchodzi z boku, a samo wejście znajduje się w zadaszonej wnęce, co uważam za duży plus. Po lewej stronie znajduje się podjazd, a za domem taras i ogród.

Parter składa się z trzech pomieszczeń: salon z wydzieloną częścią kuchenną i wejściem. Osobna toaleta i pralnia usytuowana pod schodami, która mogłaby być większa.

Całość jest słoneczna, przestronna, choć średnio ustawna. W salonie znajdują się aż trzy kaloryfery. Tych jak wiadomo najlepiej niczym nie zastawiać.

Schody na obrazku są nieco zakłamane, bo jedne i drugie lekko zawiją się w końcowym odcinku w lewą stronę. Na pierwszym piętrze znajduje się aż sześć pomieszczeń: korytarz, kolejna toaleta, łazienka i trzy sypialnie. Dwie z nich zaadaptowałam jako garderobę i tymczasowe biuro. Tymczasowe, bo kiedyś powinien być to pokoik dziecięcy. We wszystkich pokojach znajduje się skośny sufit, co bardzo ogranicza ustawność. Można to sprytnie obejść, ale jednak w znacznym stopniu utrudnia wygodę.

Na ostatnim piętrze znajduje się spory, całkowicie skośny pokój, który przeznaczyłam na sypialnię dla gości.W dzisiejszym poście to już wszystko. W następnych postach z tej serii realne zdjęcia pomieszczeń. 
Które chcecie zobaczyć jako pierwsze?


Może Ci się także spodobać:

7 komentarzy

 1. Nie ma to jak łączyć przyjemne z pożytecznym :-D fajnie ze simsy są pomocne. Układ pomieszczeń wygląda bardzo ciekawie. Kupiliście ten dom?

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz fajne pomysły, gratuluję wyobraźni :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo interesujący mnie temat :) A masz może wizualizację domu?:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzeczywiście ciekawe rozmieszczenie pomieszczeń :)

  OdpowiedzUsuń

Powiedz mi co myślisz!

Jeśli masz do mnie pytanie lub potrzebujesz porady, najlepiej napisz tutaj: paulina@hurija.com