karmienie piersią

Kiinde- woreczki do mleka z nakrętką

18:33


Odciąganie mleka to nie lada wyczyn. Trzeba umieć zrobić to prawidłowo. Metod odciągania jest kilka w zależności od celu. Odciągać trzeba też mieć do czego i dziś o tym.Odciągając mleko trzeba pamiętać przede wszystkim o higienie. To bardzo ważne,aby w mleku przeznaczonym dla dziecka nie znalazły się niepożądane bakterie. 

Dlatego porządnie myjemy ręce detergentem i wyparzamy wszystkie części laktatora oraz butelkę. 

Po zakończeniu odciągania przelewamy mleko do sterylnego pojemnika przeznaczonego do tego celu lub specjalnego woreczka.


Firma Kiinde wyszła na przeciw i zamiast przelewać mleko, odciągamy mleko bezpośrednio do woreczka! Butelka odchodzi do lamusa, tak samo przelewanie i straty mleka. Mało tego nie musimy przelewać mleka do butelki, aby podać je dziecku. Wystarczy umieścić woreczek w osłonce i zamontować odpowiedni smoczek.


Zestaw Twist Breastfeeding Essential zawiera:
- dwa zestawy adapterów do laktatora
- woreczki do mleka/żywności
- "butelkę"
- 3 smoczki z różnym wypływem 
- pojemnik do przelania musujące
- sylikonową łyżeczkę
- ustnik do musu
- szczoteczkęNiezrozumiałe są dla mnie 2 zestawy identycznych adapterów. Co producent miał na myśli? Nie mam pojęcia, bo jest to absolutnie zbędne. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem była by większą ilość woreczków.


Pojemnik do musu wydaje mi się także zbędnym elementem. Przelać zawartość z blendera do pojemniczku, aby przelać ją do woreczka? Dużo lepszym rozwiązaniem był by lejek, który jest do dokupienia na stronie producenta wraz z innymi akcesoriami.


Sylikonowa łyżeczką bardzo mi się spodobała i miałam nadzieję,że nadal się do podania mleka alternatywną i bezpieczniejszą metodą do butelki. Niestety w tym celu zupełnie się nie sprawdza- mleko leje się jak z kranu. Musiałby istnieć jakiś zaworek  w nakrętce woreczka lub samej łyżeczce. Coś co powodowało by kontrolę wypływu mleka. 

Do musów będzie odpowiednia. Świetne rozwiązanie na podanie pokarmu poza domem!


Dzięki różnym adapterom możemy użyć każdego laktatora dostępnego na rynku. Zarówno ręczny, jak i elektryczny. Wystarczy nakręcić adapter w miejscu, gdzie normalnie znalazła by się butelka i zamocować woreczek. Rewelacyjny pomysł!

Jedyny minus tego rozwiązania jest taki,że nie każda kobieta jest w stanie odciągnąć od razu porcję mleka. Często trzeba zbierać ją całą dobę. Schładzać i dopiero wtedy połączyć i zamrozić.


Gotowe mleko możemy podać w załączonym adapterze i smoczku, ktory nie kest najgorszy. Należy jednak pamiętać, że każda butelka, na każdym etapie, może zaburzyć w różny sposób karmienie piersią.

Polecam nauczyć się, a także opiekuna, bezpiecznej dla laktacji i alternatywnej do butelki metody podawania mleka dziecku.

Możemy to zrobić kubeczkiem, łyżeczką lub strzykawką i palcem. 

Jeśli jednak opiekun jest wyjątkowo uparty lub zwyczajnie nie radzi sobie z takim karmieniem mimo wszystko butelka jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem.


Zdarzają się także dzieci (jak Laila), które po prostu nie potrafią sobie poradzić z butelką. Wtedy pozostaje tylko metoda alternatywna. Woreczki dzięki nakrętce bardzo to ułatwiają. Przelanie mleka staje się bardzo proste.

Cena woreczków także nie jest wysoka i zbliżona do innych firm. 

Rozwiązanie firmy Kiinde szczególnie poręczne będzie dla kobiet karmiących piersią inaczej,ale ułatwi także odciąganie i przechowywanie pokarmu na wyjątkowe okoliczności.

Co najlepsze w tym wszystkim- nie musimy kupować całego zestawu, który nie jest do końca przemyślany. Możemy kupić tylko adaptery i woreczki, a nawet same woreczki, które są wyjątkowe dzięki nakrętce.Może Ci się także spodobać:

1 komentarzy

Powiedz mi co myślisz!

Jeśli masz do mnie pytanie lub potrzebujesz porady, najlepiej napisz tutaj: paulina@hurija.com