czapeczka

Jak ubrać dziecko latem? I co z tą czapeczką?

10:43Przede wszystkim w ubiorze dziecka należy zachować zdrowy rozsądek. Wziąć pod uwagę temperaturę powietrza właściwą i odczuwalną. Także to czy jest wiatr, czy jest on ciepły czy zimny oraz jego siłę. Poza tym czy jest pochmurno czy słonecznie.

Pamiętaj, że lepiej, aby było dziecku lekko zimniej niż za gorąco. Zimne rączki nie oznaczają, że dziecku jest zimno. Stanowczo lepiej sprawdzić to po karku/górze pleców.

Gondola a niekiedy i spacerówki bardzo się nagrzewają. Nie wolno nigdy zakrywać wózka pieluszką lub kocykiem! Tak samo nie zostawiamy dziecka w samochodzie.

Do temperatury +20°C dzieci do 6m ubieramy jak siebie + 1 warstwa, np.: kocyk.

Dzieci starsze oraz powyżej temperatury +20°C ubieramy jak siebie. Wyjątkiem jest dziecko śpiące, które przykrywamy (grubość kocyka według rozsądku).

Wybieramy jasne oraz naturalne tkaniny.

Jeśli dziecko jest nastawione na długotrwałe i bezpośrednie słońce można założyć letnią czapeczkę, jednak dużo lepszym wyborem będzie cień. Pomyśl czy sama chciałabyś założyć czapkę czy nie.

Pamiętać należy też o kremie ochronnym. Przeznaczonym dla dzieci. Smarujemy nim wszystkie odsłonięte części ciała. Krem ochronny ma także swój określony czas działania i po tym czasie należy nałożyć kolejną porcję.

Nie zapomnij, że chusta to dodatkowa warstwa. W upały możesz nosić dziecko nawet w samej pieluszce. Pomiędzy siebie a dziecko warto położyć pieluszkę bambusową. Zapewni to większy komfort zarówno dla mamy jak i dziecka.


Może Ci się także spodobać:

0 komentarzy

Powiedz mi co myślisz!

Jeśli masz do mnie pytanie lub potrzebujesz porady, najlepiej napisz tutaj: paulina@hurija.com